ITM 2024 Fuarı’na Katılan Firmalara, Ticaret Bakanlığı’ndan Destek

ITM 2024 Fuarı’na Katılan Firmalara, Ticaret Bakanlığı’ndan Destek

Dünya tekstil teknoloji liderlerinin en büyük buluşma noktalarından biri olan ITM-2024 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, T.C Ticaret Bakanlığı’nın desteklediği fuarlar listesinde yer aldı. Buna göre; ITM 2024 Fuarı’na katılan firmalar, yer kirası ve stant masrafları için ödedikleri fatura tutarının %50’sini üst sınır 222 bin TL olacak şekilde geri alabilecekler.

Artan salon sayısı ve büyüyen metrekaresi ile tarihinin en büyük fuarına hazırlanan ITM 2024, 4-8 Haziran 2024 tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açacak. 5 gün sürecek olan ITM 2024, hem milyon dolarlık makine satışları hem de katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlara imza atacak.

Tekstil teknoloji üreticilerinin sabırsızlıkla beklediği ITM 2024 Fuarı’na katılacak firmaları sevindirecek bir haber de T.C Ticaret Bakanlığı’ndan geldi. ITM 2024 Fuarı, ‘2024 Yılında Destek Kapsamına Alınan Sektörel Nitelikli Yurt İçi Fuarlar’ listesine girdi.

Bu kapsamda; Türk Ticaret kanunları hükümleri çerçevesinde kurulmuş, ihracatçı birliğine üye ITM 2024 katılımcısı firmalar; yer kirası ve stant masrafları için ödenen fatura tutarının %50’sini destek kapsamında geri alabilecekler. Her firma için ödenecek maksimum destek tutarı 222 bin TL olacak.

Başvurular, DYS (Destek Yönetim Sistemi) üzerinden yapılacak. Destek şartları ve hazırlanacak belgeler hakkında detaylı bilgi: https://ticaret.gov.tr linkinden öğrenilebilecek.