ITM Fuarı, Başarısını Orta Asya Coğrafyasına Taşıyor: ITM Uzbekistan

ITM Fuarı, Başarısını Orta Asya Coğrafyasına Taşıyor: ITM Uzbekistan

Konusunda dünyanın en önemli fuarlarından olan ve başarısını sınırlarının ötesine taşıyan ITM- Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, önümüzdeki yıl ‘ITM Uzbekistan’ adıyla ilk kez Türkiye dışında bir ülkede gerçekleştirilecek. 12-15 Eylül 2023 tarihlerinde Özbekistan New Expo Center’da düzenlenecek ‘ITM Uzbekistan 2023 Fuarı’, Orta Asya ve Türki Cumhuriyetler’deki alıcıları, dünyanın en önemli tekstil ve konfeksiyon teknolojisi üreticileriyle bir araya getirecek.

ITM Fuarı’nın organizatörleri Teknik Fuarcılık A.Ş. ve Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş, çeyrek asrı deviren fuarcılık deneyimlerine bir yenisini daha ekledi. Özbekistan ve Orta Asya coğrafyasında artan tekstil yatırımlarına istinaden sektörden gelen yoğun talepler doğrultusunda, yeni yapılan Taşkent New Expo Center’da düzenlenecek ‘ITM Uzbekistan Fuarı’ için hazırlıklara başlandı.

ITM Uzbekistan, Tekli Yıllarda Düzenlenecek

İlki 12-15 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘ITM Uzbekistan’; 2025-2027 gibi takip eden tekli yıllarda düzenlenecek. Fuar takvimi, dünyanın farklı ülkelerinde ve Avrupa’da aynı sektörde düzenlenen fuarların tarihleri ve sektörün kazanımları göz önünde bulundurularak oluşturuldu.

Tekstil ve Konfeksiyon Makine Üreticilerinin Orta Asya’daki Buluşma Noktası ‘ITM Uzbekistan’ Olacak

ITM Fuarı’nı dünya markası yapma başarısını sağlayan tecrübe ve bilgi birikiminin aktarılacağı ‘ITM Uzbekistan Fuarı’; tıpkı ITM Fuarı gibi dünyanın, özellikle de Orta Asya’nın ve Türki Cumhuriyetler’in en önemli etkinliklerinden biri olacak. ‘ITM Uzbekistan’, dünyanın lider tekstil ve konfeksiyon teknoloji üreticilerini küresel çapta yatırımcılarla buluşturacak. Dünya tekstil teknoloji liderlerinin en son yeniliklerini sergileyeceği fuarda, birçok yeni iş anlaşmasına da imza atılacak.

Taşkent New Expo Center, Orta Asya’nın Dünyaya Açılan Kapısı Olacak

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te yapılan New Expo Center; hem Orta Asya’nın hem de Türki Cumhuriyetler’in en önemli etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Ulusal ve uluslararası çapta birçok etkinliğin düzenleneceği New Expo Center, Orta Asya’nın dünyaya açılan kapısı olacak. Toplam 44 bin metrekare alan ve iki etaptan oluşan fuar merkezi, son teknoloji ile tüm ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak inşa edildi. İçerisinde kafe/restoranların, dinlenme alanlarının, toplantı, fuar, kongre, seminer ve sergi salonlarının yer aldığı yeni fuar merkezi, başkentte inşaatı devam eden yeni havaalanına ve uluslararası olimpiyat oyunlarının sergileneceği tesislere de yakınlığıyla önemli bir cazibe merkezi olma özelliği taşıyor.