İplik Teknolojilerindeki İnovasyonlar ITM 2022’de Sunulacak

İplik Teknolojilerindeki İnovasyonlar ITM 2022’de Sunulacak

Dünyanın lider iplik makinesi üreticileri, son 3 yılda geliştirdikleri en yeni makine ve inovasyonlarını 14- 18 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek ITM 2022 Fuarı’nda sergilemeye hazırlanıyor.

Dünya tekstil teknoloji liderlerini buluşturan en önemli etkinliklerden birisi olan Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ITM 2022, 14- 18 Haziran 2022’de İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 3 yıllık bir aranın ardından yapılacak ilk uluslararası tekstil makineleri fuarı olan ITM 2022’de yerlerini alan İplik Teknolojileri üreticisi firmalar da, tüm katılımcılar gibi en son geliştirdikleri makineleri ve yeniledikleri teknolojilerini tanıtmak için hazırlık yapıyor.

“ITM Fuarı, Endüstrinin En İyilerini ve En Parlaklarını Bir Araya Getirecek”

Türkiye’nin tekstil üretiminde yüzyıllara dayanan bilgi birikimi ile dünyanın en büyük tekstil ihracatçılarından biri konumunda olduğuna dikkat çeken Rieter CEO’su Norbert Klapper; “Türk tekstil endüstrisi, akıllı yatırımlar sayesinde pandemi boyunca kayda değer bir direnç gösterdi ve bugün her zamankinden daha önemli bir pozisyona sahip. Türkiye’nin küresel liderliğine uygun olarak daha da ilham verici olan, endüstrinin çevresel ayak izini iyileştirmenin yollarını araştırması ve keşfetmeye çalışmasıdır.
ITM fuarı, endüstrinin en iyilerini ve en parlaklarını bir araya getirecek. Hem iş hem de dünyamız için iyi olan en son iplik üretim teknolojilerinin çarpıcı sunumlarını dört gözle bekliyoruz.’’ dedi.

Norbert Klapper, Rieter tarafından geliştirilen ve ITM 2022 Fuarı’nda ön plana çıkartacakları yenilikleri hakkında şunları söyledi: “Onlarca yıldır müşterilerimize tekstil sektörünün ön saflarında kalabilmeleri; hem Avrupa hem de dünya markalarının her zamankinden daha karmaşık taleplerini karşılayabilmeleri için en ileri teknolojiyi sunuyoruz. İklim krizi karşısında müşterilerimiz, diğer markaların hatlarından yaklaşık %20 daha yüksek enerji verimli oldukları ve böylece karbon ayak izini azalttıkları için, Rieter’in geri dönüşüm sistemlerine giderek daha fazla yöneliyorlar.

Ring ve kompakt iplik eğirmede portföyümüzü tamamlayan Autoconer X6 ile başarıya giden yolculuklarında müşterilerimize daha da etkili bir şekilde destek oluyoruz.’

“ITM, Müşterilerimizle Buluşmak İçin Mükemmel Bir Platform”

“Türk tekstil pazarının önemi göz önüne alındığında ITM, müşterilerimizle buluşmak için mükemmel bir platform ve tüm bölgeyi etkiliyor. Pandemiye rağmen, Türkiye’deki iplik eğirme segmentimizde son iki yılda muazzam bir büyüme oldu.” açıklamasını yapan Saurer Spinning Solutions Pazarlama ve Pazar İstihbaratı Başkanı, sözlerine şöyle devam etti: Covid krizi, ülke içinde ya da ülkeye yakın bir bölgede üretim yapılması tartışmalarını yoğunlaştırdı. Avrupa’ya yakınlığı, Türkiye’ye Avrupa tekstil ve hazır giyim pazarındaki payını artırmak için mükemmel bir fırsat sunuyor.
Pia Terasa, ITM 2022 Fuarı’nda tanıtacakları yenilikler ve gelişmeler hakkında şu bilgileri verdi:

“Autocoro 10 open-end iplik eğirme makinesi için hem esnek geri dönüşüm fabrikalarına hem de yüksek üretkenliğe sahip imalathanelere fayda sağlayacak yenilikleri tanıtacağız. Hem open-end hem de ring iplik eğirme alanındaki geliştirmelerimiz, tekstil fabrikalarında verimliliği optimize etmeye, kaynakları tasarruflu kullanmaya ve makine zekâsını artırmaya odaklanıyor.

Burada Senses dijital fabrika yönetim sistemimiz de önemli bir rol oynuyor. Saurer ön eğirme / hazırlık portföyü de Türkiye’de çok başarılı iki yıl geçirdi. ITM ziyaretçileri ayrıca Autocard ve başarılı referans kurulumlarımız hakkında daha fazla bilgi edinebilecekler. Ekibimiz ayrıca iplik fabrikalarındaki otomasyon çözümleri için geleceğe yönelik seçenekleri tanıtacak ve komponent bölümümüzün ITM 2022’de duyuracağı ürün haberleri olacak.”

“ITM 2022, Uzun Bir Aradan Sonra Avrupa’nın İlk Uluslararası Fuarı Olacak”

Marzoli Pazarlama Müdürü Ilaria Scalvini, ITM 2022’in uzun bir aradan sonra Avrupa’nın ilk uluslararası fuarı olacağını vurgulayarak şunları söyledi: “Bu önemli fuarda tekrar yer almayı sürdürebildiğimiz için çok mutluyuz. Marzoli’nin yüksek değerli çözümlerini sunarak müşterilerimizle tanışma ve sektörün önde gelen profesyonel ürünleri ile karşılaştırma fırsatı olacak.”
“Marzoli için Türkiye pazarı en önemli pazarlardan biridir ve Türkiye her zaman güvenilir bir iş ortağı olmuştur” diyen Scalvini sözlerine şöyle devam etti: “Bu nedenle ITM Fuarı süresince bu pazarın ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunacağız.

Ayrıca, uzaktan bakım tesisi yönetimi için IoT ve Industry 4.0’ın potansiyeline özellikle odaklanarak, pandemi dönemi sürecinde geliştirilen eğirme prosesi için yeni teknolojileri sunacağız.”