İplik Makine Üreticileri, Yeni Nesil Teknolojileriyle ITM 2022’de

İplik Makine Üreticileri, Yeni Nesil Teknolojileriyle ITM 2022’de

14-18 Haziran 2022’de İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı  ITM 2022 , iplik üretim teknolojilerindeki en son yeniliklere ev sahipliği yapacak.

Dünya çapında lider iplik makine üreticilerine ev sahipliği yapacak olan ITM 2022’de; iplik üretiminde kullanılan tüm teknolojiler bir arada yer alacak. İplik Teknolojileri üreticisi firmalar da, en son geliştirdikleri makine ve yeniledikleri teknolojilerin dünya lansmanlarını ITM 2022 Fuarı’nda gerçekleştirecek.

“Yeni Penye Makinemiz TCO 21’i ITM 2022’de Tanıtacağız”
“Türkiye bizim için her zaman en önemli tekstil pazarlarından biri oldu” diyen Trützschler Group Global Pazarlama Başkanı Dr.Bettina Temath, Türkiye pazarı ve ITM 2022 Fuarı ile ilgili şunları söyledi: “2021 yılında, pandemiye rağmen Türkiye’den en yeni iplik eğirme hazırlık makinelerimize yönelik olağanüstü bir talep gözlemledik.Bu nedenle, yeni ve mevcut müşterilerimiz ve ortaklarımızla ITM 2022’de tekrar yüz yüze görüşeceğimiz için mutluyuz.

Ayrıca onlarla sektördeki yenilikler ve en son gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunacak olmaktan dolayı çok memnunuz.” ITM 2022 Fuarı’nda yeni geliştirdikleri penye makinesi TCO 21’i tanıtacaklarını dile getiren Temath, “Ayrıca ziyaretçiler, başarıyla piyasaya sürülen ön temizleyici CL-X ve akıllı tarağımız TC 19i hakkında faydalı bilgiler bulabilecek.

Her iki yenilik de, özellikle gelişmiş hava teknolojisi aracılığıyla, daha enerji verimli bir iplikhaneye katkıda bulunuyor. Amacımız, Türk iplik üreticilerini yüksek kaliteli, sürdürülebilir nihai ürünler üretmek için uygun maliyetli çözümler bulma yolunda desteklemek.” dedi.

“Türk Tekstil Pazarının Önemi ve Varlığının Daha da Güçleneceğinden Eminiz”
Türkiye’nin Muratec için çok önemli bir pazar olduğunu dile getiren Muratec Bobin Makinesi Ürün Müdürü Yoshimasa Kitai, “2020’nin başında, Türkiye’de pandeminin başlaması ve yayılması nedeniyle piyasa büyük ölçüde kötüye gidiyordu.

Ancak 2020 yılının 2. yarısından bugüne kadar devam eden süreçte, salgına rağmen Türkiye pazarından gelen talepler oldukça güçlü oldu.

Türkiye’den Avrupa pazarına tekstil ürünleri ihracatı da artıyor ve bu eğilim devam edecek.

Bu nedenle, Türkiye pazarının tekstil alanındaki öneminin ve varlığının daha da güçleneceğinden eminiz.” dedi.

Yoshimasa Kitai, Muratec firması olarak ITM 2022 Fuarı’nda Otomatik Bobin Makinesi – QPRO EX / FPRO EX ve İplik Makinesi VORTEX Spinning 870 EX’i sergileyeceklerini söyledi. Kitai, “Türkiye pazarında, her iki ürün için de, makinelerin istikrarlı çalışması, uygun satış sonrası servis hizmeti ve müşterilerimizin bize duydukları yüksek güven sayesinde kurulu makine sayısı her geçen gün artıyor. ITM 2022’nin müşterilerimizle daha güçlü ilişkiler kurmamız ve ürünlerimizi gerçek müşterilerden aldığımız geri dönüşler ile daha da geliştirmemiz için iyi bir fırsat olacağına eminiz.” diye konuştu.

“ITM 2022 Fuarı’na Çok Sayıda Türk Ziyaretçi Bekliyoruz”
Pandemi nedeniyle fuarların ertelenmesi veya iptal edilmesi sonucu çok uzun süredir müşterileriyle yüz yüze görüşemediklerini dile getiren Fadis Genel Müdürü, Raffaella Carabelli, “ITM 2022 kesinlikle çok beklenen ve aranan bir fuar olacak. ITMA 2019’dan sonraki ilk ‘‘yüz yüze’’ ve önemli fuar diyebiliriz.

Pandemi durumu izin verirse, ziyaretçilerimizin her zaman geldikleri olağan bölgelerin dışından, hatta ITM fuarı bölgesinden bile çok sayıda Türk ziyaretçi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Özellikle büyük markalar tedarik zincirlerini son kullanıcılara daha yakın bir yere taşımaya çalıştıkları için Türkiye pazarının her geçen gün daha önemli hale geldiğinin altını çizen Carabelli şunları söyledi:

“Türkiye, her türlü elyaf ve ürünü işleyen entegre bir pazar durumunda. Bu nedenle, SDY/FDY, PP, PES ipliği için benzersiz bir hava tekstüre makinesi konsepti olan, çok esnek, üretken, verimli ve kullanımı kolay en son ünitemiz AQUAJET’i fuara getirmeyi planlıyoruz. Bursa bölgesinde hâlihazırda zaten birçok makinemiz çok tatmin edici bir şekilde çalışıyor.”

Küresel Covid-19 salgınının da etkisiyle son iki yılda fuarların yapılamadığına dikkat çeken Savio CEO’su Mauro Moro, ITM 2022 fuarıyla ilgili görüşlerini şöyle dile getirdi: “Fiziksel etkinliklere geri dönmek ve müşterilerimizle tekrar yüz yüze görüşmek çok önemli.

Alıcılarla fiziksel bağlantı kurabilmek, ileriye dönük bir iş birlikteliği için de çok önemli.
ITM 2022 fuarının karşılıklı güveni daha da artıracağını ve Türkiye tekstil sektörüne zamanında ve güçlü bir ivme kazandıracağını umuyoruz.”

ITM 2022 Fuarı’na katılacakları için heyecanlı olduklarını dile getiren Moro, “Savio, hem makine hem de teknik servis için makine yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak adına çözüm odaklı geniş portföyünü İstanbul’da sergileyecek. Savio, nihai iplik ürününün kalitesini desteklemek için çok sayıda makine çözümü sunuyor: bobin sarım, sürekli çekme için bobin sarım, şişirme ve ısıyla sertleştirme ve TFO büküm bunlardan bir kaçı.” dedi.