Dokuma Teknolojilerinin Lider Markaları Dünya Lansmanlarını ITM 2022’de Yapacak

Dokuma Teknolojilerinin Lider Markaları Dünya Lansmanlarını ITM 2022’de Yapacak

Dünyanın lider dokuma makinesi üreticisi firmaları, son 3 yılda geliştirdikleri makinelerinin lansmanlarını, 14- 18 Haziran 2022 tarihleri arasında düzenlenecek ITM 2022 Fuarı’nda yapmaya hazırlanıyor.

Dünya tekstil teknoloji liderlerini buluşturan en önemli etkinliklerden birisi olan Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ITM 2022, 14- 18 Haziran 2022’de İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 3 yıllık bir aranın ardından yapılacak ilk uluslararası tekstil makineleri fuarı olan ITM 2022’de yerlerini alan Dokuma Teknolojileri üreticisi firmalar da, tüm katılımcılar gibi en son geliştirdikleri makinelerin lansmanlarını yapmak için hazırlanıyor.

Picanol, PicConnect, OmniPlus-i Connect ve OptiMax-i Connect’in Dünya Lansmanını ITM 2022’de Yapacak
Türkiye pazarına verdiği önemi; “Türkiye, tekstilde çok uzun bir geleneğe ve güncel üretim tesislerine sahip. Son yıllarda devam eden yatırımlar sayesinde elde ettikleri tekstil bilgisini de eklediğimizde, Türkiye’nin başarılı olmak için gereken her şeye sahip olduğunu düşünüyorum.” cümlesiyle açıklayan Picanol Pazarlama ve İletişim Müdürü Erwin Devloo, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Dünya pazarındaki son gelişmelerle birlikte distribütörler, tek tedarikçi olarak Çin’e bağımlı olma tehlikesini fark ettiler. Bunun için Pakistan, Hindistan, Bangladeş ve tabii ki Türkiye gibi diğer tekstil üreticisi ülkelere geri dönüyorlar. Özellikle Türkiye’nin Avrupa’ya coğrafi yakınlığı büyük bir avantaj sağlıyor. Bu doğrultuda, önümüzdeki yıllarda Türk tekstil sektörü için önemli bir büyüme öngörüyoruz. ITM 2022 Fuarı, PicConnect, OmniPlus-i Connect ve OptiMax-i Connect gibi yeni tanıtılacak olan gelişmelerin sergileneceği ilk uluslararası tekstil makineleri fuarı olacak.”

Itema, Son 2 Yıldır Geliştirdiği Yeniliklerini ITM 2022’de Sunacak
“ITM 2022 Fuarı, pandeminin neden olduğu uzun süreli zorunlu duraklamanın ardından ilk fuar olacak.

Bu nedenle ITM 2022 Fuarı son iki yıldır üzerinde çalıştığımız en son yenilikleri sunmak için mükemmel bir ortam sağlayacak” diyen Itema Satış Müdürü, Ferdinando De Micheli; “Fuar, müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve arkadaşlarımızla şahsen tekrar bir araya gelmek için kaçırılmayacak bir fırsat teşkil ediyor.

Itema, ITM 2022’de ziyaretçileri en zorlu müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak ve aşmak için tasarlanmış bir ürün yelpazesi ile karşılayacak ve dokuma sektöründe inovasyona ve Made in Italy mükemmelliğine olan bağlılığını bir kez daha teyit edecek.” açıklamasını yapıyor.

Toyota, Air- Jet Teknolojisindeki En Yeni Modeliyle ITM 2022’de
Türkiye’nin sadece üretim hacmi ile değil, aynı zamanda kumaş kalitesi, yaratıcılık ve yerel bilgi birikimi açısından da yadsınamaz bir şekilde dünya çapındaki en büyük tekstil pazarlarından biri olduğuna dikkat çeken Toyota Operasyon Direktörü Markus Lichtenstein: “Türkiye, batı yarım kürede tekstil üretimi için önemli pazarlardan biri haline geldi. Siyasi ve ekonomik durum istikrarlı kaldığı sürece, bu eğilimin önümüzdeki birkaç yıl boyunca devam edeceğine kuvvetle inanıyoruz.

Birkaç yıl önce Toyota, Türkiye’nin bu önemli konumuna yönelik yeni bir yaklaşım sonucunda, Air-Jet teknolojisinde Türkiye’de bir numaralı konuma ulaştı. Toyota’nın stratejisi bu konumu daha da desteklemek olacak. Türkiye, dünyadaki en önemli pazarlarımızdan biri haline geldiği için ITM’den beklentimiz her zaman yüksek.” diyor.