Dünya Tekstil Teknolojilerinin Geleneksel Buluşma Yeri: ITM 2018

14-17 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan ITM 2018 Fuarı’nın satışları tüm hızıyla devam ediyor.

Fuar başvuru ve satışlarının 20 Eylül 2016’da başlamasının ardından dünya markalarından gelen yoğun katılım talepleri doğrultusunda, fuar alanındaki doluluk oranı %80’e ulaştı. ITM 2018 Fuarı’nda iplik makinelerinin sergileneceği 3. salon tamamen dolarken, diğer faaliyet konuları olan dokuma (2. salon), baskı & dijital baskı (5-6. salonlar), örme (7-8. salonlar) ve boya & terbiye (10-12-14. Salonlar) bölümlerinin de büyük bölümü şimdiden dolmuş durumda.

YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR


ITM, bugün dünya çapında bir marka haline geldi.
Her geçen gün kapasitesi, katılımcısı artan, Türkiye’den ve dünya genelinden ziyaretçi akınına uğrayan ITM Fuarları, Türkiye’nin tek, dünyanın konusunda 3. en büyük fuarı konumundadır.
1-4 Haziran 2016 tarihlerinde yapılan ITM 2016 Fuarı’nı, Türkiye’den ve 76 ülkeden 49.730 kişi ziyaret etti. Her düzenlendiğinde katılımcı ve ziyaretçi artışı kaydeden ITM Fuarları, bu doğrultuda başarısını sürekli atırıyor. Makine ve aksesuar üreticilerinden gelen yoğun katılım talebi, ITM 2018 Fuarı’nın bugüne kadar yapılan en büyük ITM olacağını işaret ediyor.
Fuara bir yıl kala yerlerin %80’inin dolmuş olması, hem sergi alanı hem de katılımcı sayısında önemli bir artış kaydedileceğini gösteriyor.49.730 Ziyaretçisiyle Global Bir Tekstil Şovu: ITM 2016
ITM 2016 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı 1-4 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. Tekstil teknoloji devlerinin bir araya geldiği ve sektör profesyonellerinin buluşma noktası olan ITM 2016, 49.000’i aşkın ziyaretçisiyle katılımcılarının yüzünü güldürdü.

ITM 2016 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve HIGHTEX 2016 Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı, tekst il sektörünün en önemli buluşması oldu. Bölgenin en önemli tekstil teknoloji şovu olan ITM 2016 gerek yurtiçi gerekse yurtdışı firmaların milyon Euro’luk satışlar gerçekleştirdiği ve birçok iş bağlantısının yapıldığı bir organizasyon oldu. ITM 2016’da, dört gün boyunca birbirinden yeni teknolojilerin lansmanları yapıldı. ITM 2016, 49.730 ziyaretçisiyle şimdiye kadar yapılan ITM Fuarları arasında en kapsamlısı olarak büyük beğeni topladı. Tekstil teknoloji üreticisi 1200 firma ve firma temsilcisi ile 13 salonda gerçekleşen ITM 2016’da sektörün ilk kez tanıştığı ürünler ve teknolojiler boy gösterdi. ITM 2016 Fuarında özellikle de dokuma ve iplik makineleri, dijital baskı ve örgü salonlarında ciddi bir büyüme oldu. Dünyanın tekstil teknoloji üreticileri firmaları ITM 2016’ya çok iyi hazırlandılar ve çok büyük metrekarelerle ve özel stantlarla fuara katıldılar. Sektörün tüm üreticilerinin yoğun makine katılımıyla gerçekleşen ITM 2016, dünya tekstil teknoloji üreticilerinin hem Türkiye hem de bölgesel pazara ne kadar önem gösterdiklerinin bir fotoğrafı oldu. Dünyanın birçok yerinden, özellikle de İran, Mısır, Özbekistan, Hindistan, Tunus, Pakistan, Çin, Ukrayna, İtalya, Almanya, Cezayir, Rusya Federasyonu, Suriye Arap Cumhuriyeti, Fas, Bulgaristan, Bangladeş, Yunanistan, Sırbistan, Kırgızistan, Suudi Arabistan’dan gelen ziyaretçiler göz doldurdu. Çeşitli ülkelerden resmi ve ticari heyetler ITM 2016’yı ziyaret etti. Özellikle İran’dan, Tekstil Bakanlığı’nın, sektörel dernek ve birlik yönetimlerinin yanı sıra Tahran ve Tebriz’den önemli sayıda alım heyeti geldi. Ayrıca Mısır, Hindistan, Rusya, Makedonya, Kırgızistan, Kazakistan, Sırbistan, Bosna Hersek, Kosova, Ukrayna, Tunus ve Fas’tan da alım heyetleri ITM 2016’da dikkat çekti.

76 ÜLKEDEN BİNLERCE ZİYARETÇİ ITM

2016 ziyaretçi sayısı ve ülke çeşitliliği açısından da ilkleri gerçekleştirdi. Türkiye’den ve 76 ülkeden 49.730 ziyaretçiye ev sahipliği yapan ITM 2016’ya ABD, Almanya, Azerbaycan, B.A.E., Bangladeş, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Ekvator, Endonezya, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Guatemala, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kamboçya, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Kosta Rica, K.K.T.C., Libya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Makedonya, Malezya, Mısır, Moldova, Monako, Nepal, Nijerya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Svaziland, Tacikistan, Tanzanya, Tayvan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Ürdün, Vietnam ve Yunanistan’dan ziyaretçiler geldi.

YENİ BULUŞMA 14-17 NİSAN 2018 YILINDA OLACAK

Dünya tekstil sektörünü İstanbul/ Türkiye’de bir araya getiren ITM, HIGHTEX Fuarları’nın bir dahaki buluşması 14-17 Nisan 2018 yılında olacak.

ITM 2016 “NOKTA ATIŞ” ÇÖZÜMLER SUNDU

Tekstil makineleri dünyasının önemli isimlerinin en yeni makine ve teknolojilerini tanıtıldığı fuar, sektörün nabzını tutmak ve yenilikleri takip etmek isteyen tüm profesyoneller için kaçırılmaz ticari fırsatlar sundu. Katılımcılarının “ITM 2016 nokta atış fırsatlar sundu” dediği fuar, nitelikli alım heyetlerinin, milyon Euro’luk anlaşmalar yaptığı verimli bir buluşma oldu. Birçok katılımcı ITM 2016’nın başarısından söz etti.