Tekstil Teknoloji Liderlerinin Buluştuğu ITM 2018, Dünya Lansmanlarına Ev Sahipliği Yapacak

Her biri kendi alanında öncü teknolojiler geliştiren yüzlerce üreticinin katılımı ve küresel çapta sektör yatırımcıları ve ticari heyetlerin ziyareti ile adeta bir tekstil şovuna dönüşecek.

ITM Fuarı; Türkiye, Yakındoğu ve Ortadoğu’nun alanında en büyük fuarı olmasının yanı sıra küresel çapta a sektörün en önemli organizasyonlarından birisi. 1–4 Haziran 2016 tarihleri arasında, %100 doluluk oranı ile gerçekleştirilen ITM 2016 Fuarı, dünya genelinde 76 ülkeden yaklaşık 50,000 ziyaretçi ile 1200 katılımcı ve temsilciye ev sahipliği yapmıştı. Tüm salonların tamamıyla dolduğu ITM 2018 Fuarı ise hem katılımcı hem de ziyaretçi bazında yeni bir rekora daha imza atacak.

ITM 2018, pamuktan ipliğe, dokumadan örmeye, dijital baskıdan boya ve terbiyeye kadar sektörün tüm alt kollarında hizmet veren, alanının lideri üreticilerin katılımıyla adeta bir tekstil teknolojileri şölenine dönüşecek. Yerli ve yabancı pek çok firmanın ürünlerinin ilk dünya lansmanını yapacağı ITM 2018, üreticilerin geçtiğimiz fuarlara nazaran büyüttüğü stant alanları ve makine parkurlarıyla da dikkat çekecek.

Dünyanın Dört Bir Yanından İstanbul’a Akın!


ITM 2018’in yüzyıllardan bu yana Doğu ile Batı arasında her anlamda bir köprü vazifesi gören İstanbul’da gerçekleştirilecek oluşu etkinliği hem katılımcılar hem de ziyaretçiler için bir diğer cazibe merkezi haline geliyor. Medeniyetlerin kavşak noktasında yer alan İstanbul’un tarihi ve kültürel dokusu ile dünya ticaretine olan etkisi, şehrin gelişmiş ulaşım olanakları ve zengin konaklama seçenekleri ile birleşince, böylesi büyük çaplı, küresel bir fuar için tercih edilebilecek en iyi zemin çıkıyor ortaya. Öte yandan, sahip oldukları büyük potansiyel ve üretim gücü ile tekstil dünyasının parlayan yıldızları olan Hindistan, Pakistan, Bangladeş, Endonezya, Vietnam, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, İran, Özbekistan ve Türkmenistan gibi çok sayıda ülkenin Türkiye ile arasında vize anlaşması olması da İstanbul’un Doğu ve Batı arasında gördüğü köprü misyonunu güçlendiren bir diğer önemli husus. Bu sayede bu bölgelerden yoğun bir ziyaretçi alacak olan ITM 2018, dünyanın iki yanındaki ülkelerinin birbiriyle kaynaşmasında büyük rol oynayacak.

Akademi Dünyası ile İşbirliği


Sadece bir fuar olmaktan öte, bir ‘etkinlikler zirvesi’ olarak nitelendirilebilecek ITM 2018, eşzamanlı biçimde HIGHTEX 2018, İstanbul İplik Fuarı ve ETT2018 Konferansı’na da ev sahipliği yapacak. HIGHTEX 2018 Fuarı dâhilinde günümüz tekstil sektörünün yükselen değerleri olan nonwoven, teknik tekstiller, akıllı tekstil ürünleri ve en son nesil tekstil teknolojilerinin tanıtımları gerçekleştirilecekken, İstanbul İplik Fuarı’nda da Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen iplik üreticileri son trendlerini ve en yeni ürünlerini ziyaretçiler ile buluşturacak. ETT 2018 Konferansı ise dünya genelinde alanında uzman, akademisyen, araştırmacı, yönetici, makine üreticisi ve işletme deneyimi olan misafirlerin katılımı ile hem bir sempozyum imkanı sunacak hem de yeni işbirliklerine yönelik eşsiz bir fırsat sağlayacak.Çek Cumhuriyeti'nden HIGHTEX ve ITM 2018'e Alım Heyeti!

Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşeliği ve Teknik Fuarcılık, HIGHTEX 2018 Fuarı’nda Nanoteknoloji ve Nonwoven alanında konferans düzenlemek için işbirliğine imza attı. Yapılan ikili görüşmelerde Çek Cumhuriyeti Ticari Ataşesi Sayın Jan Ondrejka en az 20 kişiden oluşan bir alım heyetinin HIGHTEX ve ITM 2018 Fuarı’nı ziyaret edeceği müjdesini verdi.

Tekstil makineleri alanında dünya devi olan markaların son teknolojik ürünlerinin ilk lansmanlarını gerçekleştireceği ITM 2018 ve HIGHTEX 2018 Fuarı’na ülkelerin desteği her geçen gün artıyor.

Nanoteknoloji alanında yaptığı çalışmalarla dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Çek Cumhuriyeti’ne bağlı Ticaret Ataşeliği, HIGHTEX 2018 Fuarı’nda Nanoteknoloji ve Nonwoven alanında kurumlar arası ikili görüşmeler ve seminerler düzenlemeyi planlıyor.

Bu kapsamda; Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu’nda Ticaret Ataşesi Sayın Jan Ondrejka ve Ticari Ataşe Asistanı Sayın Natalie Altınçizme ile gerçekleştirdiğimiz toplantıdan, seminer ve ikili görüşmeler için işbirliği yapma kararı çıktı.

Sayın Jan Ondrejka ayrıca Çek Cumhuriyeti’nden en az 20 kişilik bir alım heyetinin HIGHTEX 2018 Fuarı’nı ziyaret edeceği bilgisini verdi. Fuarlarımızda; Çek Cumhuriyeti’nden BTTO, Naveta, Novibra ve Trima isimli 4 büyük tekstil devi katılımcı olarak yer alıyor.

ÇEK CUMHURİYETİ’NİN EN BÜYÜK TEKSTİL DERNEĞİ ATOK ÜYELERİNE ITM 2018’İ TANITACAK

ITM 2018’e bir önemli katkıda Çek Cumhuriyeti’nin en büyük tekstil derneği ATOK (Tekstil, Giyim, Deri ve Sanayi Derneği)’dan geldi. Toplamda 57 üyesi bulunan dernek çıkardığı ATOK Gazetesi’nde ITM 2018 Fuarı’nın tanıtımını yapacak. Fuarlarla ilgili detaylı bilgilerin yer alacağı haberin de yer aldığı ATOK Gazetesi hem online hem de basılı olarak 500 kişiye ulaştırılacak.

ATOK, Çek Cumhuriyeti’nde tekstil üreticilerinin birçoğunu temsil ediyor. HIGHTEX 2018 Fuarı’mızın katılımcılarından olan BTTO firması da ATOK üyesidir.